Rybnickie korytko

Wybory, wybory i wybory.

Przez ostatnie parę miesięcy zewsząd atakują nas twarze ludzi, którzy chcą dostać się do Rady Miasta, Powiatu lub Sejmiku Województwa.

Bardzo fajnie – tylko ile z Nich jest kimś więcej niż człowiekiem z plakatu?

Na początku, muszę napisać – w skali kraju jestem przeciwnikiem WSZYSTKICH partii politycznych będących aktualnie w Sejmie .
Odrobinę generalizujac:

PO – tchórze, które roztrwoniły zaufanie społeczne i nie odważyły się przeprowadzić reform, które były potrzebne, i kłamcy (posłuchajcie wypowiedzi premiera Tuska sprzed wybrania go na premiera).

PiS – oszołomy pokroju Macierewicza widzące spiski wszędzie, ewentualnie ludzie na sznureczku Kościoła w Polsce – do tego fałszywi jak np. nasz były vice minister zdrowia Bolesław P., który kiedyś dokonywał aborcji a teraz jest pierwszym obrońcą nienarodzonych dzieci.

PSL – zawsze języczek uwagi, który jak „kobieta lekkich obyczajów” wejdzie w układ z każdym, byle być u władzy i zachować swoje stanowiska w spółkach Skarbu Państwa i urzędach.

SLD – partia bez pomysłu, bez ikry, która istnieje sama dla siebie. Pod przywództwem Leszka M. nic nie ugra, bo niestety powielają błędy PSL.

Twój Ruch – Palikot zmienia zdanie co parę dni, nie wywiązuje się ze swoich obietnic i nie potrafi trzymać się jednych poglądów, a do tego daje sobą sterować. Na początku skupił się na gospodarce dorzucając parę tematów światopoglądowych (religia, krzyż, marihuana i prawa homoseksualistów) niestety światopoglądowe sprawy przykryły tematy istotne dla obywateli jak gospodarka i „przyjazne państwo”.

KNP – Korwin Mikke i jego nierealne pomysły, których wprowadzenie doprowadziłoby do załamania gospodarki i służby zdrowia oraz obłuda – własnie widzę jak „walczy z Unią” trzepiąc kasę i ośmieszając nas kretyńskimi wypowiedziami.

Teraz pytanie jak te partie mają się do tego co dzieje się w wyborach samorządowych?

Nijak!

W Rybniku od 16 lat rządzi człowiek, który twierdził, że jest „bezpartyjny”, a wciągu ostatniego roku otwarcie popiera PiS i jego kandydatów do Senatu i Europarlamentu.

Co dziwne jedyny rozwój miasta i rozbudowywanie tego co jest (lub jak kto woli – betonowanie) jest realizowane z funduszy Unii Europejskiej.

Parę miesięcy temu w Rybniku gościła Pani Krystyna Pawłowicz, która głośno krzyczała, że trzeba odejść z Unii, bo to złodzieje i niszczą Polskę a pan Adam F. ochoczo Jej przyklaskiwał.

Jak obłudny jest, chwilę potem sięgając po fundusze UE, żeby betonować kolejne parki w Rybniku i remontować drogi czy sieć wodociągowo-kanalizacyjną.

To nie koniec absurdów w naszym mieście.

Parę tygodni temu usłyszałem, że w Żorach i Czerwionce rozwija się strefa ekonomiczna a naszą trzeba dopiero „rozwinąć”.

W trakcie tej kampanii usłyszałem, że trzeba STWORZYĆ strefę ekonomiczną.

Przepraszam to najpierw się rozwija czy tworzy? Bo jeśli parę miesięcy temu była mowa o rozwijaniu, a teraz o tworzeniu to chyba brak tu ciągu przyczynowo skutkowego.

TWORZENIE —> ROZWIJANIE . Nie na odwrót.

Dalej – ceny wody w Rybniku . Skoro czerpiemy wodę z Goczałkowic jak 3/4 miast w okolicy, to dlaczego cena wody jest o około 30% wyższa u nas?

Dlaczego PWiK mimo, że jest spółką pożytku publicznego generuje DOCHODY? Jeżeli jest nadwyżka pieniędzy, to trzeba obniżyć cenę wody, a nie zarabiać na mieszkańcach!

Dalej – nieodwołalne kolesiostwo – Pan Jaszczuk i jego zachowanie w RSM.

Teraz dostał kolejną ciepłą posadkę w Radzie Miasta.

I co do hasła wyborczego – „Gwarancja rozwoju”…

Jakiego rozwoju?

Wybudowanie kolejnych supermarketów, sklepów i centrów handlowych to nie rozwój. Wybudowanie boisk w dzielnicach jest istotne, ale to nie rozwiązuje problemów miasta – infrastruktury, braku miejsc pracy poza handlem, gigantycznych kroków, drogiej i źle funkcjonującej komunikacji miejskiej, niesłuchania głosu mieszkańców (przykład parku przy Domusie) . Prowadzenie kampanii wyborczej i robienie  szopki z normalnych obowiązków Urzędu Miasta – otwieranie boisk w świetle fleszy i z przecinaniem wstęgi? Odstawianie komedii z remontem kąpieliska, o którym słyszeliśmy od 8 lat? Wielkie otwieranie stadionu LA, na którym nie mogą się odbyć nawet zawody na stopniu wojewódzkim?

Dlaczego Prezydent przed wyborami nie przedstawia POWAŻNEGO planu na rozwój miasta?

Nikt nie porusza kwestii korków, brak miejsc pracy i braku mieszkań, który pojawi się za kilka lat – bo bloki na Nowinach i Boguszowicach powinny być wkrótce albo wyremontowane, albo trzeba w ich miejscu będzie za maksimum 15 lat wybudować nowe. Przewidziano je na 20-30 lat, więc dużo czasu nie zostało.

Jaki jest POMYSŁ na rozwój tego miasta Panie Prezydencie, poza ogólnikami?

Nie ma Pan pomysłu na to miasto od wielu lat – chaotycznie sprzedaje Pan wszystkie działki każdemu kto się nawinie, bez planu zagospodarowania miasta i bez dbania o to żeby miasto było ZIELONE i przyjazne mieszkańcom. Byle-trwanie na stołku.

Nie popieram PO jako Partii – ale w najbliższych wyborach na Prezydenta zagłosuję na rybniczanina, który zna się na samorządzie Piotra Kuczerę – ponieważ on ma świeże pomysły i realny plan zmian a nie puste słowa od lat. Piotr jako jedyny odwiedza mieszkańców dzielnic, rozmawia z Nimi, a poza tym zintegrował środowiska rybnickie – uzyskał poparcie wszystkich kandydatów na Prezydenta Miasta z pierwszej tury wyborów.

Ponad 10 lat temu usłyszałem od Pana Adama F., że parking za starą strażą miejską zostanie zlikwidowany, bo będzie tam teren pod inwestycje – dlatego jest on taki nierówny. Widzimy jaki pomysł na inwestycje ma nasze miasto – „Lidl, Tesco, Biedronka, Obi, Castorama, Praktiker, MediaMarkt, stacje benzynowe”

Dlatego mówię:

NIE DLA ADAMA F.

TAK! Dla Rybnika

Tak! Dla Piotra Kuczery!